ukhybezh-CNzh-TWnleneoetkadeitlvltnopl

Перед вчиненням будь-якого правочину, а у тому числі  перед купівлею, у Вас є можливість перевірити вибрану Вами земельну ділянку.

Спочатку Вам необхідно дізнатися, чи присвоєно даній земельній ділянці кадастровий номер. З’ясувати цю інформацію можна у власника земельної ділянки або ж самостійно на Публічній кадастровій карті України через пошук за населеним пунктом або координатами земельної ділянки. Адреса сайту Публічної кадастрової карти України — https://map.land.gov.ua/ За її допомогою Ви з’ясуєте тип власності земельної ділянки, її цільове призначення та площу.

Надалі необхідно перевірити право власності та речові права на земельну ділянку. Це Ви можете зробити на вебпорталі Держгеокадастру за адресою https://е.land.gov.ua/auth_select

Із отриманої довідки встановите інформацію про нормативну грошову оцінку ділянки, зареєстроване обмеження у використанні ділянки, а також інформацію щодо суб’єктів права власності на земельну ділянку.

Також отримайте інформаційну довідку з державного реєстру речових прав на нерухоме майно, у якій містяться дані про те, хто є власником земельної ділянки, коли ділянка була придбана у власність і на яких підставах, чи зареєстровані будь-які права на нерухоме майно, крім права власності, чи є будь-які обтяження ( арешт, заборона відчуження та інше).

Інформаційну довідку можна отримати на сайті за адресою https://bit.ly/ЗjQWlwV Але така інформація буде лише починаючи з 2013 року.

Завершальним кроком буде перевірка земельної ділянки за кадастровим номером у Єдиному державному реєстрі судових рішень ( https://reyestr.court.gov.ua/).  Ви зможете ознайомитися із судовими рішеннями котрі можуть стосуватися земельної ділянки, якою цікавитеся, а саме: чи оспорювалося право власності на земельну ділянку, про існування межових спорів, а також інформацію про те, чи не накладено арешт, чи не була земельна ділянка  передана в іпотеку.

Відділ “Баранівське бюро правової допомоги”

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com