ukhybezh-CNzh-TWnleneoetkadeitlvltnopl


    Розпочався новий навчальний рік. Хто буде отримувати стипендію в 2020 році?Який порядок призначення та виплати стипендій в Україні?
     Мабуть, це найактуальніше питання для українських студентів. Нагадую, що перелік осіб,  питання призначення та виплати стипендій в Україні регулює  “Порядок
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) закладах фахової передвищої та вищої освіти” затверджений Кабінетом міністрів України.
    Відповідно до нового порядку, стипендіальний фонд України передбачає два види стипендій — соціальні (для соціально незахищених громадян, пільговиків) і академічні (за досягнення в навчанні). В рамках студентської реформи соціальну стипендію будуть отримувати близько 7% студентів.
    Крім того, важливим критерієм при визначенні права студента на соціальну стипендію є матеріальний стан сім’ї. Так, відповідно до внесених у законодавство змін, соц. стипендії надаються студентам (курсантам) вищого навчального закладу, виходячи з рівня доходу сім’ї та успіхів у навчанні.
    Сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, а також студенти (курсанти) ВНЗ, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, мають гарантоване державою право на виплату соцстипендії (в тому числі, у разі отримання академічної стипендії).
    Процедура розподілу академічних стипендій зазнала більш серйозних змін — запроваджено рейтинг успішності студентів. Таким чином, стипендію будуть отримувати не всі студенти з середньою четвіркою за екзаменаційну сесію, а лише ті, хто займе високі місця в рейтингу вищого навчального закладу.
    Українське законодавство не передбачає єдиної рейтингової системи для визначення стипендії, тому кожен ВНЗ самостійно розробляє свої критерії для складання рейтингу успішності.
    Процедура отримання соціальних стипендій передбачає обов’язкове звернення студентів із заявою на ім’я ректора про надання таких виплат.
    На академічну стипендію можуть претендувати студенти (в тому числі іноземці, біженці
та особи без громадянства), які навчаються в навчальних закладах або наукових
установах на денному відділенні. Академічна стипендія призначається після сесії,
виходячи з успішності студентів за останній навчальний семестр. Виняток становлять
першокурсники, яким до першої сесії стипендія призначається і виплачується за
рейтингом, сформованим на підставі конкурсного бала ЗНО, отриманого при вступі до
навчального закладу.

Якщо виникли додаткові питання,  ви можете звернутись до місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та бюро правової допомоги.
    Адреси, телефони центрів та бюро можна дізнатись, зателефонувавши на Всеукраїнську гарячу лінію правової допомоги за номером 0-800-213-103 безкоштовно із мобільних та стаціонарних телефонів.


Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com