ukhybezh-CNzh-TWnleneoetkadeitlvltnopl

При призначенні субсидії враховується дохід усіх, хто зареєстрований в житловому приміщенні. Тому, до місцевих центрів та бюро правової допомоги часто звертаються мешканці Житомирщини з питанням, як зняти особу, яка не проживає у квартирі чи будинку з реєстрації. Роз’яснення, в межах проекту «Я маю право!», надали фахівці Баранівського бюро правової допомоги

Для вирішення даного питання існує два шляхи: добровільна згода особи на зняття з місця реєстрації та судове вирішення спору.

Добровільна згода особи на зняття її з реєстрації місця проживання – це безумовно найшвидший та найпростіший шлях. Особа має подати заяву до виконавчого комітету органу відповідної ради за місцем знаходження житлового приміщення, або до центру надання адміністративних послуг. Громадяни, які не можуть самостійно зробити це, можуть залучити представника за довіреністю. При поданні заяви та всіх необхідних документів, орган реєстрації має прийняти рішення про зняття з місця реєстрації або відмову у знятті з реєстрації.

Інший шлях – судовий. Можливість позбавлення особи права на користування житловим приміщенням у судовому порядку та подальшого зняття з реєстрації залежить від того, чи є особа членом сім’ї власника житлового приміщення.

Якщо це член сім’ї, тоді суд бере до уваги період протягом якого особа припинила фактичне проживання в житловому приміщенні. Позов краще подавати після спливу 1 року. Суд у кожному конкретному випадку на власний розсуд встановлює наявність поважних причин для припинення користування приміщенням особи, яка не проживала понад встановленого строку.

Відносно особи, яка не є членом сім’ї, то в такому випадку власник може звернутись до суду з позовом про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням та зняття з реєстрації.

Виникли питання, за юридичною консультацією звертайтесь до місцевих центрів та бюро правової допомоги. Їх адреси та контакти ви можете знайти на сайті http://zhytomyr.legalaid.gov.ua/ua/ у розділі «Місцеві центри».

Адреса Новоград-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: м. Новоград-Волиснький, вул. Івана Франка 31а, тел.: (041-41)2-15-82.

Адреса Баранівського бюро правової допомоги: м. Баранівка, вул. Першотравенська, 17, тел.: (04144) 4-34-52.

Більше інформації про проект “”Я МАЮ ПРАВО!” - на сайті pravo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр надання безоплатної правової допомоги)

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com