26 квітня — дата, що назавжди закарбувалася в історії України та світу як символ великої трагедії, людського болю і водночас безмежної мужності. Минуло 40 років від дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції, однак пам’ять про ті події й сьогодні залишається живою у серцях людей. Ми згадуємо тих, чиє життя змінила катастрофа, і з глибокою вдячністю схиляємо голови перед людьми, які ціною власного здоров’я та життя зупиняли її наслідки.
Сьогодні у Баранівці біля пам’ятного знаку «Чорнобиль» відбувся мітинг з нагоди 40-ї річниці аварії на ЧАЕС. У заході взяли участь ліквідатори аварії, представники влади, духовенства, громадськості та жителі громади.
До присутніх звернувся начальник Звягельська районна державна адміністрація Іван Туровський. Він подякував учасникам ліквідації за мужність і самопожертву та вручив Грамоти і грошові винагороди ліквідаторам Карповичу В.С., Процуну А.У. та Бондарчуку О.О.
Баранівський міський голова Олександр Мігей вручив подяки ліквідаторам аварії та вдовам Героїв-ліквідаторів, висловивши слова вдячності за стійкість, силу духу та збереження пам’яті про тих, хто вже відійшов у вічність.
До вшанування долучився генеральний директор ТОВ «Укрметінвест» Сергій Вовк, який передав вдовам грошову підтримку. Благочинний Баранівського району протоієрей Зиновій Николишин привітав жінок квітами з нагоди Дня жінок-мироносиць, висловивши щирі слова пошани та підтримки.
Перед учасниками заходу також виступив голова громадського об’єднання «Чорнобиль-94» Валентин Майданюк, який наголосив на важливості збереження історичної правди та шани до ліквідаторів.
Панахиду за померлими героями-чорнобильцями провели Благочинний Баранівського району протоієрей Зиновій Николишин та отець Доброслав, представник парафії святого Станіслава.
Завершився захід покладанням квітів до пам’ятного знаку «Чорнобиль» та спільним фото ліквідаторів — людей, які стали прикладом справжньої відваги й самовідданості.
Минають роки, змінюються покоління, але подвиг ліквідаторів аварії на ЧАЕС і трагічні уроки тих подій назавжди залишаться в нашій пам’яті. Наш обов’язок — берегти правду про минуле, шанувати живих і пам’ятати тих, кого вже немає поруч.

