ukhybezh-CNzh-TWnleneoetkadeitlvltnopl

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» з 1 січня 2023 року прожитковий мінімум для працездатних осіб збільшився та складає 2684,00 гривні. Тож змінилися й розміри судових зборів за подання заяв, скарг та інших процесуальних документів до судів.

За подання фізичною особою до суду позовної заяви:
•    майнового характеру доведеться сплатити: 1% ціни позову, але не менше 0,4 розміру ПМ для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (не менше 1073,60 грн та не більше 13 420 грн);

•    немайнового характеру доведеться сплатити 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1073,60 грн);

    Таким чином, судовий збір за подання позовної заяви про розірвання шлюбу складатиме – 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 1073,60 грн. За заяву про поділ майна при розірванні шлюбу доведеться заплатити 1 % вартості позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше трьох його розмірів розмірів для працездатних осіб  – не менше 1073,60 грн та не більше 8052 грн.
    0,2 розміру прожиткового мінімуму – 536,80 грн– сплачуватимуть фізичні працездатні особі за подання до суду таких заяв:

•    у справах окремого провадження;
•    про забезпечення доказів або позову;
•    про перегляд заочного рішення;
•    про скасування рішення третейського суду (міжнародного комерційного арбітражу);
•    про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду (міжнародного комерційного арбітражу);
•    про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду;
•    про роз’яснення судового рішення, які подано.
Розгляд заяви про видачу судового наказу обійдеться у 0,1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 268,40 грн, а за скасування такого наказу доведеться сплатити 0,05 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб –134,2 грн.
    За заяву про скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України встановлено судовий збір у 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб  – 536,80 грн.
    Подання апеляційної скарги на рішення суду обійдеться дорожче: 150 % ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги. А за подання касаційної скарги на рішення суду: 200 % ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
    А от подання фізичною особою апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду коштуватиме 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб , а саме –536,80 грн).
    За повторну видачу копії судового рішення доведеться сплатити 0,003 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожний аркуш паперу – 8,05 грн.
    Якщо виникли питання, за юридичною консультацією звертайтесь до місцевих центрів та бюро правової допомоги.    
    У місті Баранівка функціонує сектор Баранівське бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою  м. Баранівка, вул. Першотравенська, 17 (перший поверх приміщення податкової служби), тел.: (04144) 7-84-60
    Також отримати правову допомогу можна зателефонувавши на Єдиний телефонний номер (контактний центр системи надання безоплатної правової допомоги): 0-800-213-103.

 Баранівське бюро правової допомоги

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com