ukhybezh-CNzh-TWnleneoetkadeitlvltnopl

УКРАЇНА
БАРАНІВСЬКА  МІСЬКА РАДА
Р І Ш Е Н Н Я
4 позачергова сесія 8-го скликання

15 січня 2021 року                                                                № 113                                                                                      
      
    
Про звернення депутатів
Баранівської міської ради
VIII скликання до Президента України,
Верховної Ради України та
Кабінету Міністрів України
щодо неприпустимості зростання цін
на постачання та розподіл електричної
енергії, постачання природного газу
та розподіл природного газуВідповідно до ст. 5, 140 Конституції України, ст. 2, ст. 25, ч. 1 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

ВИРІШИЛА:


1. Схвалити текст звернення депутатів Баранівської міської ради VIII скликання до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо неприпустимості зростання цін на постачання та розподіл електричної енергії, постачання природного газу та розподіл природного газу, що додається.
2. Доручити підписати міському голові дане звернення.
3. Організаційному відділу забезпечити надсилання звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.
4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на секретаря ради Зарембу В. Г.

 
Міський голова                                             Олександр МІГЕЙ
 

 

 

Додаток
до рішення міської ради
від 15.01.2021р. № 113

Президенту України
Зеленському В.О.

Голові Верховної
Ради України
Разумкову Д.О.

Прем’єр-міністру України
Шмигалю Д.А.


Звернення
депутатів Баранівської міської ради VIII скликання до Президента України,
Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо неприпустимості зростання цін на постачання та розподіл електричної енергії, постачання природного газу та розподіл природного газу

Ми, депутати Баранівської міської ради VIII скликання, у зв’язку з напруженістю ситуації, що склалася, глибоко стурбовані зростанням цін на постачання та розподіл електричної енергії та природного газу для населення, що стали наслідком низки рішень Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
В країні зберігається важка епідеміологічна ситуація, спричинена вірусом COVID-19. В наслідок епідемії та карантинних заходів поглиблюється криза в економіці. Відчутних збитків зазнають підприємці. Рівень реальних доходів населення є дуже низьким та постійно знижується. Натомість, зростає безробіття та рівень бідності, навіть серед працюючих українців.
Платоспроможність українських родин погіршилась. Водночас, ціни на електричну енергію та газ невпинно ростуть. А разом із ними, стрімко накопичуються борги населення. За таких умов додаткове підвищення цін на електричну енергію та природний газ для населення перетворюється на чинник дестабілізації ситуації в країні. Веде до зростання соціальної напруженості, політичної  нестабільності та економічних потрясінь.
Зокрема, нашу глибоку стурбованість викликають рішення Кабінету Міністрів України, щодо відміни державного регулювання цін на природний газ та відміни пільгового тарифу на споживання електричної енергії на перші 100 кВт.
Стаття 48 Конституції України гарантує кожному громадянину України право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло. Враховуючи, рівень реальних доходів населення, подальше підвищення цін на енергоносії та комунальних тарифів призведе до прямого порушення цих прав громадян України.
Ми звертаємось до Президента України, як Гаранта Конституції, вжити невідкладних заходів для недопущення зростання цін на електричну енергію та природний газ для населення.
Закликаємо Верховну Раду України розглянути можливість введення мораторію на підвищення цін на комунальні послуги для населення. Невідкладно внести зміни у законодавство для впорядкування ціноутворення і недопущення підвищення цін і тарифів на природний газ. Внести зміни до Державного бюджету України на 2021 рік за для забезпечення повноцінного фінансування житлово-комунальних субсидій для населення.
Звертаємось до Кабінету Міністрів України із закликом переглянути свої рішення щодо скасування пільгового тарифу на електроенергію для населення та відмовитись від намірів подальшого підвищення тарифів. Забезпечити державне регулювання цін на природний газ для населення України.
Сьогодні у період епідемії та важкої економічної кризи громадяни чекають від влади на всіх рівнях відповідальних дій. Влада має захищати інтереси виключно українського народу, керуватись національними інтересами, а не дослухатись до будь-яких зовнішніх порад чи директив.  
З огляду на вище викладене, ми, депутати Баранівської міської ради VIII скликання, вимагаємо, щоб політичне керівництво держави чітко дотримувалось ст. 48 Конституції України та вжило невідкладних заходів, щодо відновлення державного регулювання цін на газ, пільгових тарифів на електроенергію.Міський голова                                                                    Олександр МІГЕЙ
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com