ukhybezh-CNzh-TWnleneoetkadeitlvltnopl

          З 2017 року ОНЗ «Баранівська гімназія» бере участь у Програмі підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», яка спрямована на підтримку системних демократичних реформ шкільної освіти в Україні, її реалізовує  Європейський центр імені Вергеланда у співпраці з Міністерством освіти і науки України, БО «Центр освітніх ініціатив» й ІСАР Єднання за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії.
         

           Програма працює за такими напрямками:
- демократизація та посилення інституційної спроможності шкіл в умовах автономії та децентралізації врядування;
- розробка і пілотування матеріалів й інструментів для формування й оцінювання громадянських  компетентностей  у 5-9 класах;
- інтернет-ресурси для розвитку громадянських компетентностей;
- розробка освітньої політики та забезпечення якості освіти;
- розробка громадянських і соціальних компетентностей у системі підготовки вчителів в України.
          1 лютого 2017 року у м. Києві відбулася конференція з нагоди відкриття другого циклу даної Програми, на якій директор гімназії Присяжнюк В.В. підписав договір про співпрацю з Європейським центром імені Вергеланда. У другій половині цього ж місяця команда Баранівської гімназії у складі 4 осіб: директора Присяжнюка В.В., заступника директора Присяжнюк Т.І., заступника голови Баранівської міської ради Загорської О.С. (представник громади), Дем’яненко Ю.І. (представник батьківської спільноти) брали участь у базовому тренінгу для шкільних команд у м. Львові. Протягом 2017-2018 років на базі закладу тренерами Програми проводилися тренінги, на які запрошувалися представники громади, батьки, вчителі, учні. Під час зустрічей найактивнішими були школярі. Вони вступали у дискусії, ставили велику кількість запитань, висловлювали власні думки щодо розвитку демократичного врядування в гімназії. Завдяки Програмі учасники освітнього процесу вчилися  спільно вирішувати проблеми, відстоювати власну життєву позицію, знаходити компроміс у вирішенні спірних питань, залучати до співпраці органи місцевого самоврядування.
          26-27 червня 2018 року представники гімназії (заступник директора Присяжнюк Т.І., вчитель Дроздовська І.В., учениця Осіпчук Вікторія) стали учасниками підсумкової  конференції за результатами другого  циклу Програми «Демократична школа» у м. Києві. Під час заходу 50 шкільних команд мали можливість продемонструвати демократичні зміни у власних закладах та обмінятись добрими практиками, організатори конференції презентували нові компоненти розширеної Програми підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», обговорювалися подальші можливості для розвитку культури демократії в школі.
          27 червня відбулася церемонія вручення сертифікатів школам та тренерам Програми. Приємно,  що одним із тренерів є наша колега Побережник С.С. Вона чудовий наставник і помічник  у розбудові нової сучасної школи.
         Перебуваючи на конференції команда гімназії отримала нові враження та позитивні емоції від спілкування, презентувала власний досвід роботи з даної проблеми та познайомилася з новими цікавими практиками з розвитку демократичної культури в закладах освіти.  

         Присяжнюк Тетяна Іванівна

  • mDSC_0205
  • mDSC_0238
  • mDSC_1217
  • mDSC_1453
  • mIMG_20180626_120009
  • mIMG_20180626_175116
  • mIMG_20180627_125205
  • mIMG_20180627_134448

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com