ukhybezh-CNzh-TWnleneoetkadeitlvltnopl

Сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей. Хвороба уражає центральну нервову систему з ознаками поліоенцефаломіеліту, супроводжується паралічами і без лікування завжди закінчується смертю.

Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотовидні собаки та безпритульні тварини, однак основним джерелом вірусу сказу є червона лисиця.

Напружена епізоотична ситуація в Україні та Житомирській області щодо сказу потребує дієвих заходів профілактики і боротьби з цією хворобою. У зв’язку зі стійкою циркуляцією вірусу серед диких тварин, особливе місце в системі заходів боротьби зі сказом природного типу займає пероральна імунізація диких тварин.         

З 24 травня 2023 року заплановано розпочати весняну кампанію з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу на території Звягельського району наземним розподілом принад з вакциною.

Під час кампанії буде оброблено 8192км. площі на території Баранівської, Дубрівської, Довбиської територіальних громад. При цьому будуть застосовуватись спеціальні приманки із антирабічною вакциною для диких м’ясоїдних, яка безпечна для людей та інших тварин. Заплановано розповсюдити 15450 доз приманок.

Для проведення імунізації диких м’ясоїдних тварин передбачено: обробляти територію, за винятком населених пунктів і великих водних просторів, із врахуванням ареалу проживання лисиць; принади скидати рівномірно в межах визначеної території із розрахунку 25 принад на 1 км.

Приманка має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна. Усередині – желеподібна капсула з вакциною проти сказу «Орісвак».

•    Вакцина створює специфічний імунітет при пероральному застосуванні;
•    Не виділяє вакцинний вірус зі слиною;
•    Безпечна для інших тварин;
•    Безпечна для людини і природного середовища;
•    Стабільна в польових умовах.

Розповсюдження вакцини відбуватиметься  польовими та лісовими угіддями поза територіями населених пунктів, болотами, водоймищами, авто та залізничними шляхами.

Звертаємось до мешканців з проханням із порозумінням віднестись до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин, при виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки щоб залишати привабливими для тварин.

Заздалегідь дякуємо за порозуміння!

Звягельське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com