ukhybezh-CNzh-TWnleneoetkadeitlvltnopl

Усі ми бажаємо один одному здоров’я, добра, щоб лихо оминало домівки, але, на жаль, наше життя не проходить без прикростей і там, де можливо, громадяни повинні підстрахуватися.

Майте на увазі, що лікарняні листи, довідки будь-якого зразка (в тому числі й довідки про смерть) пацієнтам, які не обрали собі лікаря й не уклали з ним декларацію центрами первинної медико-санітарної допомоги не видаються.

Відповідно до п.4 наказу № 503 від 19.03.2019 року Міністерства охорони здоров’я України пацієнти, які не підписали декларацію з лікарем і перебувають у невідкладному стані мають право отримати безоплатно лише першу медичну допомогу у державних і комунальних закладах охорони здоров’я. Вже були випадки, коли родичі померлої людини мали проблеми з отриманням довідки про смерть і така ситуація додала людям чимало негативних емоцій до горя, яке спіткало цю родину. Наразі довідку про смерть пацієнтам, які не уклали декларацію з лікарем, може видавати патологоанатом або судово-медичний експерт на основі проведеного розтину. Для таких пацієнтів планується введення платних медичних послуг в тому числі й видача довідок. Нині відповідний проєкт МОЗ України перебуває на розгляді у Кабінеті Міністрів.

Вкотре нагадуємо, що в інтересах кожної людини укласти декларацію з лікарем. Не створюйте собі зайвих проблем, піклуйтесь про себе та своїх рідних.

Міськвиконком    

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com