ukhybezh-CNzh-TWnleneoetkadeitlvltnopl

Найбільшим кредитором будь-якої країни є власний народ. Цей вислів, зокрема, підтверджується подіями, які відбувались в Америці в 33-му році, коли Франклін Рузвельт, прийшовши в часи депресії до влади, закликав громадян занести свої заощадження в уповноважені державою банки. Саме ці гроші стали основою початку відродження країни. Тому я вважаю, що й у нас сьогодні будь-яка ініціатива людей важливіша, ніж підтримка світового банку на тих умовах, які є.

У жодній країні світу не вистачає бюджету, щоб реалізувати всі плани, всі бажання громади. А в Україні особливо це видно. Для того, щоб сьогодні привести до тями всю соціальну інфраструктуру (тротуари, дороги і таке інше) життя не вистачить. Дуже часто нашим людям щось не подобається - десь ямка, а десь ще щось і, повністю не володіючи ситуацією, не розуміючи, наприклад, що в цьому році катастрофічна ситуація з доходами усіх рівнів бюджетів, в тому числі й Баранівська міська рада шість місяців поспіль не виконує бюджет (лише за липень місяць ми виконали планові показники доходів), піднімають галас.

Але попри все ми намагаємось щось робити і це "щось" у великій мірі залежить від людей. У цьому році ми продовжили гарну історію, коли міська рада купує плитку й бордюр, а підприємці та керівники установ, навпроти власності яких знаходиться тротуар, оплачують роботу. Тому честь і хвала Стасюк Валентині Володимирівні, Сидорівським Віктору та Василю Миколайовичам, керівництву відділення Ощадбанку і ТОВ ТК "Полісся-Продукт", дякуючи яким по вул. Соборній тротуари оновлюються. Історія з тротуарами розпочалась дещо раніше, коли за ініціативи підприємця Володимира Лиса ми почали відновлювати тротуари на початку вулиці Звягельської, включаючи супермаркет "Наш край".

Благодійницький бум розпочався в Баранівці, коли у нас оселилася сім'я Демчишиних. Ці люди постійно надають допомогу Баранівському міському Будинку дитячої творчості й школі мистецтв. У минулому році вони пожертвували чималу суму грошей, за рахунок яких біля фізкультурно-оздоровчого комплексу було встановлено ігровий дитячий комплекс "Корабель" й альтанки, покладено бруківку по периметру «Корабля» та під альтанками, встановлено табло на стадіоні тощо. У 2019 році на цьому ж майданчику з'явився підвісний розважальний дитячий комплекс, продовжуються роботи по вивезенню каміння та організації ландшафтного дизайну. Це неоціненна допомога, яка нам надзвичайно важлива.

Остання новинка, яка з'явилася в Баранівці - це пластмасові дітлахи на пішохідному переході навпроти будівлі Укрпошти. Це не зроблено за кошти міського бюджету. Це благодійна допомога родини підприємців пана Володимира та Людмили Загулових. У мене в кабінеті відбулась розмова з Володимиром. Я йому щиро подякував за громадянську позицію, за підтримку, за розуміння потреб і проблем нашої громади. Були люди, які казали, підходячи до Володимира, коли він займався монтажем цих пластмасових дітей: "Навіщо ти це робиш, все одно поб'ють, зламають." Я це проходив особисто, коли ми з сусідом Хохлюком Володимиром Дем'яновичем висаджували берези там, де ми живемо. Я це проходив і тоді, коли ми висадили триста верб, а їх потім їх виймали, а я знову їх закопував...

Я дуже хочу сьогодні звернутися до жителів Баранівської громади. Ми багато можемо зробити разом. Якщо те, що зробив Д. Демчишин коштує багато,  те, що зробив В. Загулов також коштує грошей, то інколи можна зробити щось важливе, але воно при цьому не потребує великих вкладень. Насамперед - це наше відношення до наших домоволодінь, до наших огорож, до тротуарів навпроти будинків, до квітів, які ми можемо висадити і вони стануть окрасою населених пунктів. Один з основоположників класичної політекономії, якщо не помиляюсь - Сміт, казав, що дбаючи про себе - людина дбає про державу. Висадивши квіти біля власного подвір'я чи огорожі, ми робимо послугу місту, селищу, селу, бо воно стає красивішим.

Скоро настануть холоди, очікується непроста зима. І коли людина прибирає сніг навпроти свого будинку, на тротуарі - це також благодійництво, патріотизм, турбота про місце, в якому ти живеш.

Наявність договору на вивезення сміття та вчасна сплата по ньому - це також громадянська позиція.

Шановні жителі нашої громади! Європу в Україні не будуватимуть європейці, американці чи китайці. Або ми збудуємо її самі важкою працею, а якщо ні - то ми не варті тих стандартів життя, по якому живе весь цивілізований світ.

Користуючись нагодою, хочу подякувати нашим благодійникам і разом з тим закликати тих, хто не сплачує податки і не розуміє, що можна займатись благодійництвом тих, хто отримує доходи, навіть не зареєструвавшись приватним підприємцем, тих хто в будинках, квартирах надають послуги салонів краси при цьому не сплачуючи жодної копійки до місцевого бюджету, а вимагаючи, до речі, Європи тут в Баранівці, стати справжніми патріотами України.

Існує ще один дуже важливий ньюанс: купуючи сигарети, лікеро-горілчані вироби, нафтопродукти, паливно-мастильні матеріали, не отримуючи й не вимагаючи чек, ми стаємо учасниками злочину, коли місцевий бюджет не отримує місцевий акциз.

Я дуже хотів би щоб усі наші люди уважно прочитали цю статтю, щоб прочитали її вихователі дошкільних навчальних закладів, вчителі... і щоб ми розпочали виховний процес з дітьми, особливо з тими, які в травні місяці будуть випускниками і стануть повноцінними громадянами нашої країни.

Я дуже хочу, щоб джерело ініціативності, благодійності не вичерпувалось, щоб усі зрозуміли, що влада - це ми. Не голова громади, не депутатський корпус, не члени виконавчого комітету, а кожен житель сіл, селища, міста Баранівки нашої громади - це є наша місцева влада, яка може зробити надзвичайно багато.

Дякую за увагу!

Анатолій Душко, міський голова

 

  • m71807265_508241156410007_299478474593140736_n
  • mDSC05067
  • mDSC_0312
  • mIMG_20191003_162826
  • mIMG_20191003_163055
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com