ukhybezh-CNzh-TWnleneoetkadeitlvltnopl

Ми просто втратили навичку бачити великі речі які нічого не коштують.

Люди не помічають туман просто тому, що його ніхто не намагається продати.

Олафур Еліассон

Лише 33% батьків знають, що найбільш ефективним засобом захисту дитини є вакцинація. Інші помилково вважають , що уникати контакту з хворими, зміцнювати імунітет або обмежувати відвідання шкіл дітьми допоможе захистити дитину від захворювань.

Кожна держава формує власну політику вакцинації. Календар щеплень — це документ, затверджений державним органом (Міністерством охорони здоров’я) та регламентуючий порядок вакцинації, яка проводиться безкоштовно та в масовому порядку.
Перелік хвороб та вакцинних препаратів визначається як епідеміологічною обстановкою, так і матеріальними можливостями держави та періодично переглядається.
Обов’язкові щеплення за кошти Державного бюджету проводиться щодо 10 інфекцій:
1)    Туберкульозу
2)    Дифтерії
3)    Правця
4)    Кашлюку
5)    Поліомієліту
6)    Гемофільної інфекції
7)    Гепатиту В
8)    Кору
9)    Епідемічного паротиту
10)    Краснухи
та сказу

Додаткова вакцинація

Щеплення проти перелічених нижче інфекцій не включено до обов’язкових профілактичних щеплень. Захворюваність на ці інфекції потребує уваги, але наразі не можна сказати, що рівень обізнаності населення про особливості різних форм цих інфекцій та їх профілактики є достатнім.

Зробити щеплення можна відповідно до Інструкції до застосування вакцини в приватних медичних закладах за власні кошти  або у свого сімейного лікаря (педіатра) при придбанні вакцини в аптеці  та особливих умовах транспортування.
1)    Пневмококова інфекція, яка є часто збудником пневмонії, бронхіту, менінгіту.
Вакцина “Синфлорікс” (Бельгія)-ціна від 838 грн
Вакцина “Превенар– 13” (Велика Британія)-ціна від 2000 грн
2)    Менінгококова інфекція. Вакцина від менінгококу — збудника однієї з найбільш небезпечних інфекційних хвороб — менінгококового менінгіту.
Наразі в Україні немає вакцини.Очікується в вересні-жовтні 2019
3)    Вітряна віспа.
Вакцина “Варілрікс” (Бельгія)-ціна від 876 грн
4)    Ротавірусна інфекція. Ротавірус — одна з самих частих причин важких кишкових інфекцій у дітей перших 5 років життя. Кожного року в світі помирає близько    500 000 дітей від ротавірусного гастроентеріту.
Вакцина “Ротарікс” (в Україні з вересня 2019)
5)    Папіломавірусна інфекція. Папіломавірус — головна причина розвитку у жінок раку шийки матки. По даним ВООЗ, кожного року помирає від цієї хвороби        240 000 жінок. Використовують вакцину дівчаткам від 9 до 14 років.
Вакцина “Церварікс” (Бельгія)- ціна біля 1000 грн
6)Гепатит А. Дорослі переносять цю хворобу достатньо важко.
Вакцина “Хаврікс”- ціна від 437 грн
7)Грип. Найбільш поширена інфекційна хвороба — щороку ним хворіє 10% населення Землі. Від грипу та його ускладнень помирає від 500 000 до 2млн. людей в рік. Близько 500 000 тисяч доз вакцин проти грипу для вакцинування у сезоні 2019 – 2020 планують доставити в Україну. Орієнтовний термін надходження вакцин у продаж жовтень 2019 року.

Сучасна медицина розглядає щеплення як найбільш ефективний та найбільш економічно вигідний спосіб профілактики інфекційних хвороб.

Потурбуйтеся про здоров’я дитини та будьте впевнені, що їй не загрожують інфекційні хвороби. За більш детальною інформацією зверніться до вашого сімейного лікаря або педіатра.

Обов’язково перевірте вакцинальний статус вашої родини!

Заступник головного лікаря з дитинства                             Пулковська І.В.


Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com