ukhybezh-CNzh-TWnleneoetkadeitlvltnopl

Про роботу структурних підрозділів Баранівської міської ради                                                                                                                                                                                    

Історико-краєзнавчий  народний  музей,  знаходиться  у  мальовничому  куточку нашого міста Баранівка.  Він був заснований у   далекому  1970 році.  Багато з того  часу  пройшло  років, нові  історичні події та люди  увійшли в  історію  нашого краю, яка  повинна зберігатися  у  листах, документах, світлинах, речах, та у нашій пам’яті. Все це та ще багато цікавого  знаходиться  у  нашому  історико-краєзнавчому  музеї, який  є  структурним  підрозділом відділу  культури, сім’ї, молоді та спорту Баранівської міської  ради. Упродовж року  музей відвідує понад 3000 тис відвідувачів. Переважна більшість  це  молодь, для  якої  ми  проводимо цікаві екскурсії, подорожі, тематичні заходи, виставки.

Сьогодні наш історико-краєзнавчий  музей  має  два відділи. Відділ  музейних  цінностей  з  фарфору  бувшого Баранівського фарфорового заводу є  історичною  перлиною  не тільки нашого баранівського  краю, а  мабуть в  цілому  і  Житомирської  області. Тут  збереглися унікальні експонати починаючи  з  1805 року. Імена наших місцевих  художників, скульпторів, живописців навічно вкарбувалися  в історію баранівського фарфору: Володимир Костенко, Микола Назаренко, Іван Величко, Дмитро Гоч подружжя Діброви, Іван Українець (автор знаменитого портрета Т. Шевченка виготовленого в  1913 році) та багато людей різних  професій   і національностей,  які  в  свій  час  працювали на  Баранівському фарфоровому  заводі. Колекція цього відділу   нараховує 7300 експонатів. Люди з усіх  куточків нашої України їдуть, щоб  подивитися  на те,  що  на  жаль  уже  стало  історією. З  часу  відкриття  відділу багато  іноземних  гостей  відвідало  його. Це туристи з Канади, Польщі, Німеччини, Китаю, Казахстану. Гостями нашого музею  фарфору  часто є вихованці шкіл  мистецтв з  різних регіонів Житомирщини.  Відвідують   наш музей  і ветерани  заводу, які   довгі роки працювали  на цьому підприємстві.   Вони   розповідають  про  свої  молоді роки, про  становлення заводу, його досягнення. Ми часто проводимо такі зустрічі у  колі друзів, після яких  залишаються  приємні  спогади, та гарні записи у Книзі відгуків.

Якщо  ви бажаєте  поринути у казкову країну та згадати своє  дитинство  завітайте  до  нашого відділу  етнографії  у смт.  Полянка – музей Поліська хата.  Ви забудете  про  всі свої  проблеми та негаразди і на  якийсь час відчуєте  смак  та запах смачних  бабусиних  смаколиків. Експозиція  музею  розпочинається  ще  з вулиці, вона  нараховує  понад 300 експонатів, а ще  ви  будете мати нагоду зняти  чудовий фільм, сфотографуватися біля  справжнього млина, побачити роботу майстра. І я  таки  думаю, що  у майбутньому саме цей відділ  стане осередком зеленого  туризму   нашої  ОТГ. Чудова природа, тиша, поряд ліс та  річка, а ще  прекрасні люди, які мають велике бажання та потенціал створити оазис краси та первозданності. І зараз у музей Поліська хата їдуть гості з усіх куточків України та зарубіжжя. А ще  у музеї проводяться різноманітні заходи, які допомагають краще пізнати наш рідний край. Велику роботу проводять засновники музею подружжя Кобилянських: Микола та Світлана. Допомагає  їм староста селища Ільчук Любов Володимирівна, бібліотекар та працівники Будинку культури. Ні одне дійство у селищі Полянка не проходить без участі музею Поліська хата. Музей живе сьогоденням і він  є етнографічною  перлиною нашої ОТГ.  

Історія  нашого краю цікава та захоплююча. Коли ми розпочинаємо  екскурсію з  прадавніх   часів, учнівська молодь, особливо дітлахи початкових класів   слухають її як казку. Історія  про те, коли по  нашій землі кочували  первісні  племена  різних  культур, чим вони займалися, як вперше навчилися виготовляти глиняний посуд та багато-багато цікавого.  Щоб  дізнатися про це, та багато іншого з життя   наших  пращурів на території баранівського краю  потрібно завітати   до  краєзнавчого музею. Екскурсії проходять дуже цікаво та індивідуально для кожної категорії відвідувачів. Дізнавшись попередньо про кількість та індивідуальність відвідувачів, ми  готуємося   до екскурсії як до уроку. Перед проведенням екскурсії, особливо коли це учнівська молодь, домовляємося про правила поведінки, зручності,  про постановку запитань та фотографування. Якщо  до  музею завітали іноземні туристи обов’язково вказуємо  на  географічне розташування музею. Не залишаємо без  уваги також і людей – інвалідів. До музею установлені пандуси, а до  відділу музейних цінностей з фарфору  - пандус з поручнями для зручності пересування. Для дітей з розумовими відхиленнями також  проводимо спеціальні екскурсії,  але  при попередній домовленості і  обов’язково в присутності  вихователя  або батьків. Така екскурсія дуже короткочасна, але корисна для дитини. Перед тим як проводити таку екскрсію ми обов’язково дізнаємося про особливість  дитини, її фізичний стан. Дуже добре коли існує зв'язок між  вихователем, батьками  та психологом, результат роботи - дитина  стає  більше комунікабельна, врівноважена і такі екскурсії їй ідуть на користь.

Музей сьогодні - це заклад  культури у  якому  проходять  різноманітні заходи, години пам’яті, уроки мужності, тематичні виставки, які  допомагають нашій учнівській молоді не забувати героїчне минуле, та сьогодення нашого народу.    До цієї роботи ми залучаємо бібліотекарів, працівників будинку культури, та методичного відділу. Дуже часто проводяться різноманітні заходи за участю   молоді, яка  не є пасивними слухачами, а учасниками цього дійства. В цьому велика заслуга викладачів шкіл. Хочеться подякувати за співпрацю Кравчуку Володимиру, Волковій Людмилі, Ткачук Руслані, Чайці Валентині, Олійник Наталії, Богун Ользі.  

Протягом багатьох років стало доброю традицією проводити у  музеї художні та декоративно - прикладні виставки. Перші виставки  наших майстрів- професіоналів, та майстрів- любителів  завжди проходять   у нашому  музеї. І кожен з них  залишає нам  в подарунок свої роботи, цим самим    поповнюється  фонд музею. Це роботи Кравчука В, Ретьмана  В, Котвіцького О, Муравської В, Мущинської О, та багатьох інших. Також  у музеї  проходять  дитячі виставки – це і конкурс малюнка, розпис на фарфорі, і до дня св. Миколая -  після яких діти отримують обов’ язково гостинці: фарби, альбоми, блокноти, солодощі.

Проводимо також виїздні виставки експонатів музею.  Найчастіше це для проведення тематичних заходів  та  вечорів - до дня народження Л.  Українки, Т. Шевченка, А. Пашкевича, а також  присвячені  творчості наших художників, поетів, письменників.

У музеї Т. Шевченка у м. Київ у 2017 році  проходили  дійства присвячені Кобзареві, на якій  була представлена фотовиставка робіт наших майстрів розпису по фарфору з експозиції нашого музею. Це портрет Т. Шевченка 1913р  – І. Українця, скульптурні вироби М. Назаренка; вази та  медальйони.

Центральне місце у нашому музеї відведено експозиції  про Героїв АТО, Героїв Майдану. Це не тільки світлини, але і речі привезені волонтерами з війни. На жаль події , які сьогодні відбуваються у  нашій країні, чорним  крилом торкнулися   нашої баранівської  землі. Десять хлопців навічно залишаться молодими, тільки там  на небі , та на світлинах. Вічна їм Слава, та Пам'ять! Протягом цих років нами  спільно з бібліотекарями,  працівниками Будинку культури,  організацією ветеранів АТО, організацією ветеранів чорнобильців проводяться  заходи присвячені пам’яті  героям, на  які  запрошуються учасники АТО, учасники подій на Майдані, воїни інтернаціоналісти, ліквідатори Чорнобильської катастрофи.
Усі заходи, чи події, які відбуваються  у  наших  музеях, ми освітлюємо  у  засобах  масової інформації, через  місцеву  пресу, інтернет, телебачення. Також через  місцеву газету друкуються історичні  статті.
   
Шевчук І. М., директор історико-краєзнавчого народного музею 

 • mDSCN0090
 • mDSCN0092
 • mDSCN0607
 • mDSCN0613
 • mDSCN0631
 • mDSCN0637
 • mDSCN0656
 • mDSCN0684
 • mDSCN0686
 • mDSCN0697
 • mDSCN0798
 • mDSCN0804
 • mDSCN0911
 • mDSCN0914
         Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com