ukhybezh-CNzh-TWnleneoetkadeitlvltnopl

Незважаючи на неодноразові попередження та нагадування збоку правоохоронних органів, наші громадяни продовжують потрапляти на гачок шахраїв, які зловживаючи довірою або обманом видурюють в них останні копійки. З кожним днем зловмисники видумують все нові й нові види шахрайств. Тому, в черговий раз звертаючись до населення, Новоград-Волинська місцева прокуратура попереджає про  найхарактерніші приклади дій сучасних шахраїв та статистику шахрайств.

Так упродовж 2019 року у Баранівському районі зареєстровано 21 факт шахрайства.
Найбільш поширеними є шахрайства в мережі інтернет, зокрема через сайт “OLX” (4 шахрайств), коли шахраї виставляють оголошення по заниженій ціні та переконують скинути завдаток за товар або розрахунок за доставлення товару на банківську картку.
Ось кілька правил щоб запобігти потраплянню на вудочку потенційних шахраїв:
-    Не здійснюйте попередню оплату товару;
-    Не відправляйте, не переказуйте і не віддавайте гроші, поки не отримаєте і не перевірите товар на місці отримання.
-    Зустрічайтесь з продавцем особисто, в людних і знайомих місцях, де ви будете почуватись комфортно.
-    Якщо ж продавець з іншого міста, користуйтесь післяплатою — в цьому випадку товар можна перевірити одразу ж при отриманні і оплатити його тільки якщо він вас влаштовує.
         -   Якщо товар (часто це електроніка, ґаджети, сезонні товари) пропонується за дуже привабливою ціною, перегляньте ціни на аналогічний товар в інших продавців або в інших магазинах.
        -          Якщо ви продавець, не залишайте в тексті оголошення номер картки та інші конфіденційні дані на загальний огляд. Також рекомендується вказувати як контактний телефон не основний номер мобільного, що прив'язаний до банківської картки, а інший телефонний номер.
       -           Якщо ви зважились на оплату за допомогою переказу на картку, для отримання грошей повідомляйте тільки 16 цифр її номера. PIN-код, термін дії картки, CVV2 або CVC2-код повідомляти нікому ніколи не можна — для отримання коштів на картку вони не використовуються.
-    Не довіряйте фотографіям чеків, та фото паспорту продавців які Вам можуть надати, та SMS, які можуть надійти на ваш телефон, — завжди перевіряйте баланс самостійно, без допомоги покупця та інших сторонніх людей. Найпростіший спосіб — дзвінок до колл-центру вашого банку за номером телефону, що вказаний на зворотному боці вашої банківської картки.
-    Також не відправляйте SMS-запитів, в яких ви не впевнені, і не передавайте свої паспортні дані та ідентифікаційний код нікому, ким би він не представився. Пам'ятайте, що для отримання коштів нема потреби підходити до банкомата або платіжного термінала і тим більше виконувати там будь-які дії.
Другими по поширеності на території є шахрайства у яких зловмисники представляються працівниками банку. Суть їх у тому, що шахраї, отримуючи номер телефону з відкритих джерел або використовуючи метод підбору, дзвонять його власнику та «в цілях безпеки» чи «для авторизації або проведення ідентифікації» просять назвати персональні дані (дату народження, кодове слово, номер і термін дії картки, PIN-код і CVV-код). Також вони можуть попросити назвати код з SMS, яке «зараз надійде на Ваш телефон». Про такі дзвінки іноді повідомляють і співробітники банку.
Ось кілька правил спілкування з такими шахраями:
-    Ніколи не повідомляйте дані своєї банківської картки іншим особам так, як співробітники банку ніколи не дзвонять клієнту з невідомого номера з метою отримання конфіденційної інформації по платіжній картці й не просять назвати ці дані телефоном. Так що в жодному разі не можна їх повідомляти. Потрібно одразу ж зателефонувати до банку за офіційними номерами телефонів, що вказані на картці, і повідомити про подію.
Третіми по поширеності є шахрайства вчиненні особами під виглядом «ворожок», «екстрасенсів»  в громадських місцях (вокзалах, парках, ринках), які зазвичай підходять до людей з пропозицією погадати, чи придбати (продати) якусь річ.
Для загальної безпеки від цих шахраїв пропонується кілька правил спілкування з потенційними шахраями:
-    Якщо до вас підійшли на вулиці з пропозицією погадати чи зняти чари, намагайтеся якомога швидше відірватися від нав'язливих добродіїв та піти геть. Чим менше ви будете з ними спілкуватися, тим менше шансів у вас бути ошуканими;
-    Якщо відчепитися не вдається — покличте когось на допомогу. Поява сторонньої людини відволіче увагу шахрайок від вас і це допоможе вам від них звільнитися;
-    Ні в якому разі не давайте їм своїх речей, грошей, коштовностей, бо за першою річчю піде друга і т.д.;
-    Ні в якому разі не дозволяйте підозрілим особам заходити до свого помешкання, а якщо вже вони зайшли самовільно — зверніться по допомогу до сусідів, аби спровадити непроханих гостей з квартири чи будинку.
Дотримуючись цих правил, Ви зможете убезпечити себе і своє житло від шахрайських дій та крадіжок.

Прокурор Новоград-Волинської
місцевої прокуратури                                                   М.Томчук
    


Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com