ukhybezh-CNzh-TWnleneoetkadeitlvltnopl

Про роботу структурних підрозділів Баранівської міської ради

                                  «І пісня мені ваша мила, і радість мене окриля.
                                   Спасибі вам, люди, спасибі що вами багата земля.»
Будинок культури розташований в центрі села в красивому невеличкому парку з Обеліском слави загиблих односельців у Другій світовій війні. Робота Марківського сільського Будинку культури та бібліотеки, які знаходяться в підпорядкуванні відділу культури, сім’ї, молоді та спорту Баранівської міської ради, налаштована на виконання соціальних програм. Велика увага приділяється збереженню та популяризації народних традицій, звичаїв, обрядів, розвитку творчості дітей, молоді та й дорослого населення села. Щоденно крок за кроком приділяється увага поліпшенню роботи закладу культури, посиленню його ролі в організації культурного дозвілля, якісного бібліотечного обслуговування та відпочинку населення. Робота ведеться згідно планів роботи на рік, враховуючи всі державні та релігійні свята. Клубні працівники вивчають та задовольняють культурні запити різних категорій населення. Співпрацюють культпрацівники в творчому контакті з відділом культури, міської ради, Марківським старостатом, працівниками сільського клубу та бібліотеки с. Стара Гута, Глибочанською школою, депутатами Баранівської ОТГ. Будинок культури є організатором та співорганізатором проведення різнопланових заходів. Щодня двері  закладу відкриті для дітей та дорослих, які приходять сюди відвідати бібліотеку, гуртки, спілкуватися в колі друзів, пограти в настільний теніс. У Будинку культури працюють гуртки художнього читання, солістів-вокалістів, спортивна секція, любительське об’єднання музики, вечори відпочинку молоді.

При Будинку культури працює аматорський  вокальний гурт «Марківчаночка», який відомий не тільки в ОТГ, а й за її межами. Щорічно колектив запрошують на фестиваль колядок на Хмельниччину. До речі, на першому фестивалі «Марківчаночка» зайняла перше призове місце. Неодноразово  колектив бере участь у святі Івана Купала та Дні селища в Полонській ОТГ. Знають «Марківчаночку» і в селищі Мар’янівка і в селі Гульськ Новоград-Волинського району. Гурт приймав участь у V обласному фестивалі ветеранських колективів.

Працівники  Будинку культури з повагою відносяться до людей, які займаються в гуртках художньої  самодіяльності. Хочеться  словами тепла та вдячності відзначити всіх учасників вокального гурту «Марківчаночка»: Лавренюк Л., Хіміч Н., Стахівську А., Небеську М., Дмитрук К., Вітюк Л., Баранову Н., Волошину Т., Кучинського П., Свінціцького М.  Другий рік поспіль радує глядачів своїми виступами  дитячий гурт «Краплинки», до скаду якого входять: Яблонська А., Супрунець Ж.,  Плакса А., Супрунець А., Плакса В., Присяжнюк О., Українець І., Кондратюк Л., Назарчук М., Плакса М., Назарчук С. Жодне свято не проходить  без дзвінкоголосої Дарії  Мартинюк, яка зачаровує своїм співом, Марії Кондратенко, яка  заряджає глядачів своєю енергією. З теплом сприймають глядачі  талановиту Дашу Єзерську.

Творчий рік розпочинається з дитячого Новорічного ранку, з дитячих подарунків, але не меншою радістю є дарування щастя іншому. Обов’язково в закладі  лунають колядки та щедрівки, відбувається концерт присвячений Міжнародному жіночому дню. З великим піднесенням відзначаємо  День пам’яті та примирення, де разом з глядачами вшановуємо пам'ять загиблих. Разом з клубними працівниками с. Стара Гута проводимо  свято  Івана Купала. Але найбільш яскравим та очікуваним святом є День села.
Усі ми знаємо, що якісні бібліотечні послуги, які задовольняють потреби та відповідають очікуванням сучасної динамічної людини – це передусім велика праця бібліотекарів. Нерідко це як «пекельна кухня», де кожна успішна справа потребує майстерності , клопіткої роботи, особливих складників та секретів «приготування». Традиційною фірмовою  стравою бібліотек була і є книга та інформація. Щоб знайти потрібну інформацію  чи книгу вам потрібно завітати в Марківську бібліотеку, яка гостинно на вас чекає.
Фонд бібліотеки становить  6108 екземплярів книг, брошур та журналів на різні теми та   смаки. Серед книг є твори українських та зарубіжних письменників, суспільно-політична та природознавча література, видання сучасних письменників та письменників минулих століть, книги про сільське господарство та фізичне виховання, кулінарію та квітникарство, мистецтво та філософію…

Обслуговує бібліотека  не тільки мешканців с. Марківка, а й читачів з с. Глибочок та  навідуються сюди і читачі з селища Першотравенськ.  За минулий рік бібліотечними послугами скористались 500 читачів, які використали інформацію з 10403 примірників книг. На сьогоднішній день бібліотека обслуговує 59 дітей та 238 дорослих читачів.
Щоб зробити відвідування бібліотеки цікавим організовуються презентації книг, книжкові виставки, бесіди, години пам’яті, години спілкування, засідання клубу за інтересами, святкові години,  дитячі ранки, дні інформації, літературні години до ювілеїв письменників. Так, у цьому році було проведено бесіду до Дня пам’яті жертв Голокосту «Скорботні сторінки історії», презентацію книги до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні «Мій тато став зіркою»,  годину історії «Конституція  України з глибини віків»,  годину спілкування «Земля – наш спільний  дім», літературну годину «Читаю  Шевченка і …  лячно мені»,   свято Масляної,  День матері, День Пам’яті та примирення.

Бібліотека й надалі буде  сприяти реалізації державної політики  в суспільному житті  країни,  продовжувати співпрацю з  місцевою владою, громадою, сприяти підтримці  позитивного  іміджу установи, організовувати різні форми дозвілля, забезпечувати потребу населення в інформації, робити все можливе, щоб бібліотека відповідала не лише  інформаційним але й культурним, дозвіллєвим, естетичним та іншим потребам громади.

    Директор БК Свінціцький М.Є.
    Зав. бібліотекою Стахівська А.А.

 • DSC00392
 • DSC00420
 • DSC00459
 • DSC00460
 • DSC00599
 • SnapShot137
 • SnapShot138
 • SnapShot151
 • SnapShot153
 • SnapShot154
 • SnapShot158
 • SnapShot39
 • SnapShot4
 • SnapShot71
 • SnapShot76
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com