ukhybezh-CNzh-TWnleneoetkadeitlvltnopl

Про роботу структурних підрозділів Баранівської міської ради

              У підпорядкуванні відділу культури, сім’ї, молоді та спорту успішно працює КЗ «Бібліотека для дорослих та дітей Баранівської міської ради», яка була заснована в далекому 1927 році. З  розвитком  інформаційних  технологій бібліотека змушена трансформувати свою діяльність, надаючи доступ не тільки до власних ресурсів, але і до світових ресурсів за допомогою інтернету. Таким чином, сьогоднішня бібліотека – це бібліотека інформаційного суспільства, котра несе в собі  просвітницьку місію. Але, не дивлячись на інтенсивний розвиток електронних ресурсів, основою бібліотечного  фонду є друковані видання і головні функції бібліотеки  продовжують  виконуватись  в традиційному режимі .
             Понад 3000 чоловік щороку користуються бібліотекою, до їх послуг  книжковий фонд в кількості 38300 екз. книг різноманітної тематики.                                                                                   Одним з головних завдань бібліотеки сьогодні є необхідність допомогти користувачеві впоратися з неймовірним потоком інформації, розпізнати  і відібрати  найякіснішу і надати її в будь-який час, в будь-якому місці, щоб впоратися з конкуренцією у вигляді Інтернету.
             Національно-патріотичне виховання, краєзнавство, духовне відродження — пріоритети діяльності бібліотеки для дорослих та дітей. Не залишилися  поза увагою відзначення 110-річчя з дня народження провідника української нації Степана Бандери: виставка - персоналія «Степан Бандера: людина і міф»була організована в читальному залі,підготовлено історичну довідку: «Степан Бандера:символ революційної безкомпромісності».                До 100-річчя проголошення Акту Злуки  всіх українських земель було проведено  історичний хроноскоп  «Соборна мати Україна, одна на всіх, як оберіг». В рамках заходу присутні ознайомились з історією становлення свята та мали змогу ознайомитись з друкованим матеріалом представленим на книжковій виставці « Соборність України: від ідеї до життя».
             Про стійкість і непереможність українського народу свідчить історія його опору окупантам і створення незалежної держави. У найскрутніші для України часи, коли, здавалося, останні надії було втрачено, на захист Батьківщини піднімалися її громадяни. Наш громадянський обов'язок - зберегти і увічнити пам'ять усіх полеглих. Роковини битви під Крутами відзначились  годинами пам’яті  «Згадаймо юність, що горіла в Крутах»,  «Герої Крут – відлуння подвигів кривавих». П’ята  річниця подій на Майдані була відзначена в бібліотеці організацією книжкової полички, фотовиставки – реквієму: «Небесна Сотня: герої,які змінили хід історії України»,  «Хоробрим серцям – присвячується та ін.
До Дня вшанування учасників бойових дій та з нагоди 30-річчя виведення військ з Афганістану в бібліотеці для дорослих та дітей проведено вечір- зустріч з ветеранами афганської війни під назвою «Афганістан – ти серця мого біль».
              Оцінюючи сьогодення, ми повинні пам’ятати велич лицарських перемог і вшановувати народних пророків, титанів духу, борців за щасливу долю рідної землі, до яких належить Великий Кобзар. З нагоди відзначення 205-річниці з дня народження Т.Г.Шевченка працівники бібліотеки для дорослих та дітей взяли участь у флешмобі «Невмируще слово Кобзаря».Звучала безсмертна поезія Кобзаря, зі щирістю декламували твори великого генія і пророка учасники флешмобу біля пам’ятника Т.Г.Шевченку, намагалися передати всю палітру почуттів, які вкладав поет у кожний рядок. У бібліотеці для дорослих та дітей підготовлено  виставку – персоналію  «У славі праведній, у славі віковій». На ній були представлені літературні твори, які позиціонують поета творцем епічних поем, глибоким ліриком, художником і видатним драматургом.
              Свою діяльність  бібліотека спрямовує  на популяризацію книг серед дітей, формування їхнього світогляду, реальну допомогу кожній дитині в задоволенні особистих читацьких інтересів, потреб, запитів. Книга – постійне джерело знань, надбаних людством протягом багатьох віків, головний засіб навчання. Спілкування з книгою допомагає оволодіти певною сумою знань, засвоїти досвід попередніх поколінь, прилучає  до культурних надбань та цінностей рідного народу, його звичаїв та традицій.
              Сектор обслуговування читачів – дітей постійно працює над популяризацією  книги та читання. Бібліотекарі інформують своїх користувачів про нові надходження,  діє  книжкова виставка «На хвилинку зупинись, нову книгу подивись», яка оновлюється  по мірі надходження  нових книг до бібліотеки та проводяться бібліографічні огляди нової літератури .
              Важливе місце в роботі посідає робота з батьками. Основною роботою є вивчення ролі сім’ї в читанні дітей. Батьків запрошують відвідати бібліотеку, ознайомитися з приміщенням, з розстановкою фонду, з  літературою для дитячого читання. У бібліотеці створена постійно діюча книжкова виставка «Тато, мама і я – читаюча сім’я», «Мій рідний край, моя історія жива».
              З року в рік бібліотека приймає активну участь у Всеукраїнському тижні дитячого та юнацького читання. Перебуваючи в цей час на весняних канікулах, діти та юнацтво відвідують масові заходи, які відбуваються в рамках цього тижня: казкова подорож «У чарівному замку спячої красуні», свято книги «На гостинах у книги», які цьогоріч проходили в бібліотеці.
              Основний напрямок  бібліотечної діяльності  сьогодні - повернути молодь до бібліотеки, до читання, щоб гарна книга посіла гідне місце в організації їх дозвілля, спілкування. Молодь – особлива категорія читачів. Вона потребує  великої  уваги, індивідуального підходу і неформального обслуговування.
              Напередодні Всесвітнього дня книги та авторського права, вперше бібліотека для дорослих та дітей Баранівської міської ради прийняла участь в обласній молодіжно – культурній акції «Бібліоніч». В програму «бібліоночі» входили:бліц-вікторина, конкурси, ігри.  У святково прикрашеній залі звучали пісні під гітару, спілкувались та чаювали в дружній та невимушеній атмосфері.
 До заходу було організовано  перегляд  літератури : «Книги для молоді українською мовою» та паралельно проведено для бажаючих майстер – клас  по оздобленню Великоднього кошика.
              Зміни, які відбуваються навкруги, потребують нових рекламних рішень, нових підходів у роботі. Щоб справити враження на сучасного користувача, робота бібліотеки  спрямована на створення образу теплого, затишного дому, де уважно прислухаються до думок і побажань різних вікових та соціальних груп, а також до одинокого голосу конкретної людини.

Тамара Ковальчук, методист І категорії

  • m
  • mDSC02338
  • mDSC02384
  • mDSC03741
  • mDSC_0381
  • mIMG_20190418_170218
  • mP1040904
  • mP1040908

 

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com