ukhybezh-CNzh-TWnleneoetkadeitlvltnopl

Про роботу структурних підрозділів Баранівської міської ради

Якщо твої плани розраховані на рік – сій пшеницю;
Якщо на десятиліття – сади дерева;
Якщо на віки – виховуй дітей.

У час реформування державної освітньої політики, а саме реалізації засад Нової української школи, важлива роль належить позашкільній освіті, яка здатна доповнювати, поглиблювати, розширювати межі дошкільного, загального середнього, професійного, вищого рівнів освіти та спрямована на забезпечення творчого, інтелектуального, духовного розвитку дітей та молоді, створення належних умов для формування та розвитку творчої та креативної особистості. Саме заклад позашкільної освіти дає своїм вихованцям спеціальні знання й навички з тих сфер діяльності, які не охоплені шкільною програмою та створює умови для розвитку їх творчого потенціалу.

Насправді, роль позашкільного навчання у сучасному виховному процесі переоцінити неможливо. Окрім того, що воно забирає дітей з вулиці й відволікає від нескінченних комп’ютерних ігор, позашкілля нерідко дає путівку в життя, коли діти після кількарічних занять у гуртках остаточно визначаються зі своїм покликанням і  навіть роблять перші кроки до досягнення своєї мети ¬- беруть участь у всеукраїнських та міжнародних  конкурсах, де виборюють призові місця. Із впевненістю можна стверджувати: закладам позашкільної освіти належить важлива роль у формуванні нової генерації творчої еліти держави. Саме це твердження покладено в основу концептуального підходу педагогічного колективу Баранівського міського Будинку дитячої творчості до  розвитку творчих здібностей своїх вихованців, формування у них стійкої внутрішньої мотивації до творчої діяльності, збагачення досвіду комунікативно-творчої діяльності, формування позитивної «Я–концепції» особистості.

Кожний навчальний  рік нашого закладу - особливий і неповторний. Підведення його підсумків  спонукає до осмислення досягнень та невдач, проблем і шляхів їх вирішення. Тож який слід залишить в історії міського Будинку дитячої творчості 2018-2019 н.р.?

Протягом звітного періоду робота педагогічного колективу закладу спрямовувалася не лише на створення сприятливих умов для інтелектуального, творчого, духовного, фізичного розвитку вихованців, а й на виявлення  обдарованих дітей з метою  подальшого розвитку їх талантів.  Ми працювали за трьома основними напрямками:   освітнім, інструктивно-методичним, організаційно-масовим.

Зокрема, освітня  робота в гуртках  здійснювалася згідно навчальних планів та різнорівневих програм затверджених Міністерством освіти і науки України.  Освітній діяльність провадили 12 досвідчених педагогів, із яких  7 основних працівників та 5 сумісників. Працювали 23  гуртки, 39 груп різних напрямків  роботи, у яких навчалося 639  дітей  віком від 5 до 18 років, зокрема: діти дошкільного віку - 26, молодшого шкільного віку – 195, середнього – 296, старшого – 122. Займаються в гуртках   не лише учні шкіл міста, а й інших населених пунктів ОТГ.

Баранівський міський Будинок дитячої творчості реалізує завдання позашкільної освіти за такими напрямами:
    художньо-естетичний – 17 груп – 325 дітей,
    науково-технічний – 2групи - 35 дітей,
    спортивно-туристський – 4 групи – 78дітей,
    декоративно-прикладний – 16 груп - 201 дитини

Пріоритетним завданням вважаємо оновлення і модернізацію освітнього процесу, а саме створення належних умов для зайнятості дітей у вільний час. У зоні особливої уваги педагогічного колективу – залучення до гурткової роботи дітей-інвалідів, дітей-сиріт, напівсиріт, дітей з багатодітних і неповних родин,  із малозабезпечених сімей, дітей учасників АТО та дітей, схильних до правопорушень.

Інструктивно-методична робота закладу спрямована на підвищення ефективності освітнього процесу, удосконалення професійної компетенції керівників гуртків.  Проведені  педагогічні ради, семінари, майстер-класи, тренінги показали, що педагогічний колектив прагне використовувати  такі форми і методи роботи, які сприяють зростанню творчого потенціалу дітей, їх професійному самовизначенню, формуванню стійкої життєвої компетенції.  Зокрема у 2018-2019 навчальному році продовжили працювати над реалізацією  науково-методичної теми закладу: «Формування професійної компетентності як умова розвитку творчої особистості вихованця в контексті сучасної позашкільної освіти».

З метою підвищення рівня професійної майстерності педагогічні працівники Кругліцька Н.В., Бенкіна Т.Г., Ільчук І.М.,Налапко Н.О. протягом навчального року пройшли курси підвищення кваліфікації в комунальному закладі «Житомирський обласний  інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської міської ради. Активну участь в педагогічному житті з обміну досвідом роботи та збагаченні професійної майстерності брала керівник гуртків декоративно-прикладного напрямку Бенкіна Т.Г, яка неодноразово  проводила майстер-класи на обласних семінарах-практикумах та була запрошена в журі  обласних виставок-конкурсів. Розроблено ряд  методичних порад  щодо організації та проведення гурткових занять, складання програм і планів роботи гуртка, поурочних планів,  основних напрямів і змісту позашкільного навчання і виховання, принципів національного виховання, модель професійної   компетентності  керівника гуртка. У закладі ведеться робота щодо створення сприятливого соціально-психологічного. клімату. Важливі рішення адміністрації обговорюються колегіально. Досвідчені педагоги допомагають молодим в питаннях організації освітнього процесу, надають практичну й методичну допомогу.

Популяризація роботи закладу найбільшим чином проводилася через міські, обласні, всеукраїнські та міжнародні заходи. Це ефективний та якісний показник результативності діяльності як гуртків, так і кожного окремого вихованця, стимул для розвитку і самоствердження учнів у середовищі однолітків.

Педагогічний  колектив тісно співпрацює з батьками. Активно проводиться робота по залученню їх до навчально-виховної роботи.

Результатом роботи колективу є перемоги у відкритому Рейтингу якості позашкільної освіти  «Золота когорта позашкільників».

Одним із найбільших наших досягнень у цьому навчальному році стало присвоєння вокальній студії «Чисті джерела», керівником якої є Ірина Ільчук, звання «Зразкового колективу». Вихованці студії лише за цей навчальний рік узяли участь в 3 міжнародних, 5 всеукраїнських і  3 обласних конкурсах-фестивалях, де  завоювали 34 дипломи: 2 Гран-Прі, 12 дипломів 1 ступеня, 7 - П ступеня, 13 - Ш ступеня. Продемонстрували високу майстерність і вокальний ансамбль «Коли співають діти»,  дуети «Позитив» і «Гламур», (керівник Наталія Налапко), які стали переможцями на всеукраїнських конкурсах.
Заслуженою популярністю в місті користується танцювальний колектив  «Faire dance”(керівник Ірина Ільчук), майстерність якого щороку зростає. Протягом навчального року вони успішно виступали на всеукраїнських і міжнародних конкурсах, звідки привезли низку нагород і вкотре підтвердили свою майстерність. У Всеукраїнському фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «АРТ –ДЕНС» три хореографічні колективи (керівники Ірина Ільчук та Віталій Каленський)  підкорили журі, стали переможцями і вибороли 3 дипломи 1 ступеня, кожен у своїй номінації та віковій категорії.
Вихованці гуртків декоративно-прикладної творчості  (керівники гуртків Бенкіна Т.Г, Богун О.М., Бабіч Т.В., Ткачук Р.М.) узяли участь і стали переможцями в 5 обласних виставках- конкурсах.
З метою активного виховання любові до рідного краю, популяризації краєзнавчої діяльності та пропаганди здорового способу життя серед дітей і молоді проводиться туристсько-краєзнавча робота. Вихованцями туристських гуртків  (керівник Колішенко Є.І.) проведено ряд заходів, зокрема: велопохід «Партизанськими стежками», змагання до  всесвітнього дня туриста, класифікаційні змагання, екскурсія до м.Львів  та інші.

У закладі проведено багато цікавих, змістовних заходів. Вихованцями й педколективом Будинку дитячої творчості були підготовлені і проведені міські свята до Дня педагогічних працівників і Дня Святого Миколая «Святий Миколай, до нас завітай». Глядачі були вражені не тільки акторською майстерністю вихованців, а й самою постановкою вистави (режисер-постановник Каленський В.В.).
Як звіт роботи гуртків за навчальний рік 12 травня 2019 року проведено свято творчості й таланту «Молодь змінює світ!» У звітному концерті взяли участь 152  вихованці керівників Ільчук І.М., Каленського В.В., Налапко Н.О., Кругліцької Н.В., які показали високий рівень майстерності. Керівники гуртків декоративно-прикладної творчості (Бенкіна Т.Г., Богук О.М., Бабіч Т.В., Ткачук Р.М.)  підготували виставку кращих робіт своїх учнів.

Свята, зустрічі, концерти, конкурси, фестивалі, виставки і таке інше.. Але ж за всім цим стоїть велика наполеглива і кропітка робота колективу міського Будинку дитячої творчості! Робота як сенс життя!

Щира відданість справі з певною самовіддачею, азартом, любов’ю, прагненням до ширших горизонтів. Педагогічний колектив, діти і їхні батьки завзяті до тренувань, репетицій, виставок, до всіх сторін обраного заняття: чи то вокал, чи хореографія, декоративна або художня творчість Тільки любов’ю можна залучити дитину до цієї справи! Любов’ю і працею – з самовідданістю, із сяйвом в очах. Бо до нас ідуть не тому, що треба, а тому що є бажання! Безумовно, наш Будинок творчості має своє обличчя, свій образ. Імідж закладу підтримується успіхами наших вихованців, що прославляють його на різних рівнях,  беручи  участь в обласних, всеукраїнських та міжнародних  заходах.

За  2018–2019 навчальний рік  вихованці міського Будинку дитячої творчості  завоювали   більше  82 грамот та  дипломів, а також кубків і медалей:
2-Гран-Прі, 2- абсолютний переможець,  37 - дипломів І ступеня, 24 –ІІ ступеня, 17- ІІІ ступеня: 27  міжнародних, 33 всеукраїнських, 22 обласних нагороди. Усіма кольорами райдуги вони несуть інформацію про себе і світ, розвивають власні таланти.

Вміння знаходити обдарованих дітей – талант, вміння їх вирощувати – мистецтво. Але найважливішим є любов до дітей. Наш колектив не зупиняється на досягнутому, постійно прагне до самовдосконалення. Прислухаємося до свого серця, думаємо про тих, кого любимо понад усе на світі – це наші вихованці. Докладатимемо  всіх зусиль, щоб наш  заклад був для дітей   школою радості, для батьків – спокою і надії, а для керівників гуртків – місцем творчості.

Наш  заклад  – це сузір'я  обдарованих дітей, мудрих батьків, талановитих педагогів. Саме за умов єднання усіх складових цього сузір’я діти ростуть справжніми творцями свого життя, духовно багатими, свідомими перетворювачами навколишнього простору задля майбутнього нашого суспільства. Міський Будинок дитячої творчості чудова квітка дитячої творчості, яка проросла та яскраво розквітла у Баранівському краї.                    
        
Світлана Туровська, директор Баранівського міського Будинку дитячої творчості

  • mDSC_0367
  • mDSC_0383
  • mDSC_0437
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com