ukhybezh-CNzh-TWnleneoetkadeitlvltnopl

Якщо вас запитати що на сьогодні є першою проблемою, яку потрібно вирішувати, то ви, як і я, відповіли б, що це капітальні ремонти, реконструкція та приведення до відповідного стану автомобільних доріг.

Критичного стану досягла державна дорога Т0612 Новоград-Волинський – Старокостянтинів. Вкотре хочу наголосити, що в минулому році був в керівника Державної агенції автомобільних доріг України Славоміра Новака з подарунками, з листами від міської ради та ГО «Польська світлиця» про те, що такий стан дороги неприпустимий з погляду безпеки руху та й навіть і тому, що ми маємо в Європі 4 міста-партнери, представникам яких не зрозуміло чому не виділяється фінансування на ремонт дорожнього покриття. З подібними листами звертався й народний депутат Володимир Литвин до Міністра інфраструктури України пана Омеляна. Було й депутатське звернення від Олега Ляшка, помічник якого у справах приїздив у ТОВ «Органік мілк» і був шокований станом державної дороги. Але, на жаль, на усі звернення прийшла негативна відповідь.

Не дивлячись на це, я постійно контактував із керівництвом Служби автомобільних доріг в Житомирській області. І ось маємо вже результат: сьогодні розпочнеться ремонт дороги Т0612 Новоград-Волинський – Старокостянтинів в межах Баранівки. Кошти виділятимуться на експлуатаційне утримання. Ремонт передбачено по ширині 7 метрів від ТОВ «Органік мілк» і до поста ДАІ.
Баранівська міська рада, розуміючи свою відповідальність, пішла на безпрецендентний крок. Ми готові профінансувати 1 млн. 500 тис. грн ремонт частини цієї дороги з дотриманням усіх правил дорожнього будівництва від бувшого заводу «Случ» і до світлофора та аварійну частину біля ТОВ «Органік мілк». 22 квітня комісія з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку міської ради на своєму засіданні погодила виділення коштів для цієї потреби. Є домовленість з підрядником про те, що оплата робіт з місцевого бюджету (1 млн. 500 тис. грн) буде проведена до жовтня поточного року, за результатами виконання бюджету за півріччя й у третьому кварталі, бо наразі фінансового ресурсу у міській раді не вистачає, а ремонтувати потрібно негайно. Недостатність коштів за результатами першого кварталу пов’язана з тим, що акциз зайшов лише у квітні, рентна плата від рубок головного користування надійде в бюджет громади зарахується тільки в травні та з іншими критеріями.

На ремонт дороги передбачено державні кошти лише по ширині 7 метрів (по 3,5 м від осьової лінії), але це на нашу думку не правильно, бо її потрібно зробити по усій ширині і обов’язково з фрезуванням, а не просто ямковим ремонтом. Грошей на це безумовно не вистачає, але ніколи не буде солодким успіх, якщо до нього не долучаться усі. Першим відгукнувся Азат Абрамович Сароян з пропозицією надати благодійно 50 тис.грн. Відбулась вчора розмова й з керівником ДП «Баранівське лісомисливське господарство» Анатолієм Олександровичем Остудімовим. Попередньо він погодив виділення 50 тис.грн на цю дорогу. Також я звернувся до директора ТОВ «Органік мілк», члена виконавчого комітету Олени Олександрівни Стретович з тим, щоб вона провела перемовини з власниками очолюваного нею підприємства щодо їх участі у співфінансуванні ремонтних робіт. Я дуже хочу, щоб до цієї проблеми долучився увесь бізнес Баранівки.

У результаті блокування центральними органами влади питання капітального ремонту цієї дороги очевидним є те, що саме місцева влада, бізнес та прості мешканці мають взяти на себе відповідальність.

Надзвичайно погано, що через Баранівку проходить державна дорога, що до кожного населеного пункту підходить місцева дорога, яка на балансі Управління дорожнього будівництва та інфраструктури обласної державної адміністрації і тільки комунальні дороги в компетенції міської ради. За законом на комунальні дороги з державного дорожнього фонду має виділятися до 20%, але ця норма, на жаль, не діє.

Я хотів би, щоб жителі громади зраділи тому, що сьогодні розпочинаються ремонтні роботи, а з другої сторони я хочу побачити як ми усі гуртом станемо учасниками локального успіху. Ще раз наголошую, що жодне Міністерство не підтвердило, що ця дорога є в переліках, а тому найближчим часом будемо говорити з бізнесом про співфінансування. Я дуже хочу, щоб надходження нашого бюджету були такими, щоб ми могли ремонтувати навіть і державні дороги, бо людям потрібна якість, безпека й віра в те, що місцева влада турбується про них.

Анатолій Душко, міський голова

 

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com