ukhybezh-CNzh-TWnleneoetkadeitlvltnopl

Баранівський міський голова Олександр Мігей та начальник відділу освіти Ростислав Николишин у процесі роботи робочої групи по впорядкуванню освітньої мережі зустрілися з учителями, працівниками та батьками учнів Глибочанської школи. На зібранні обговорили питання оптимізації цього навчального закладу.

Ростислав Зиновійович детально розповів про формулу, по якій нараховується освітня субвенція і пояснив чому цих коштів не вистачає до кінця року. Основною причиною є низька наповнюваність класів. Наразі маємо середній показник по громаді – 16,1 учень у класі, а для того, щоб не виникало недостатності потрібно мати не менше 17. По Глибочанській школі ця цифра становить 8,7. Коштів, виділених державою на оплату праці педагогів Глибочанської школи, вистачить лише до червня місяця.

Відділом освіти було обраховано вартість утримання 1 учня. У Глибочанській школі ця цифра становить 40558 грн у рік. Для порівняння: у Баранівському ліцеї №2 ім. О.Сябрук – 18488 грн. Показник «ціна = якість», як бачимо, невиправданий.

А найбільшою проблемою цього навчального закладу є невелика кількість учнів і тенденція до її зменшення у найближчому майбутньому. Так, у вересні цього року до 1 класу піде лише 1 дитина. Виходячи із вищеперерахованих фактів, постала потреба вносити зміни у мережу освітніх закладів громади, в тому числі піднімати питання щодо подальшого функціонування Глибочанської школи.

Звичайно ж це питання болюче для села, тому зустріч мала емоційне забарвлення. Усі розуміють, що батьки й діти звикли до умов які мають, їм зручно, що навчальний заклад поруч із будинком, а працівники школи бояться втратити роботу.

Начальник відділу освіти Ростислав Николишин запевнив, що у випадку закриття 1/3 учителів буде працевлаштовано, а присутній на зустрічі начальник Баранівської районної філії Житомирського обласного центру зайнятості Олександр Загорський розповів про можливість безкоштовної перекваліфікації та виплати, які отримуватимуть ті, хто стане на облік центру зайнятості.

Виступаючи перед людьми, очільник громади Олександр Мігей зазначив, що керівництво не прагне закривати школи, але держава, визначивши критерії розподілу коштів, не залишає вибору місцевій владі. Зрештою, рішення про оптимізацію того чи іншого закладу прийматимуть депутати на одній із сесій Баранівської міської ради.

Міський голова на зустрічі озвучив гарну новину. Результатом вчорашньої його поїздки в Житомир стала домовленість про придбання для потреб громади двох шкільних автобусів. З бюджету громади на це буде витрачено лише 400 тис. грн, а решта суми профінансується з державного бюджету.

 

  • mDSC_0709
  • mDSC_0713
  • mDSC_0715
  • mDSC_0723
  • mDSC_0730
  • mDSC_0737
  • mDSC_0738
  • mDSC_0746
  • mDSC_0748
  • mDSC_0752
        

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com