ukhybezh-CNzh-TWnleneoetkadeitlvltnopl

Уже не перший тиждень жителі міста Баранівка та околиць через різні ресурси виражають особисте невдоволення через вечірні «КАНОНАДИ» любителів гострих вражень – юних піротехніків.

Розділяючи думку громадськості та беручи до уваги досвід минулих років, працівники Баранівського районного сектору Управління ДСНС України у Житомирській області застерігають населення від використання неякісної піротехнічної продукції та нехтування елементарних правил поводження з нею.

Так, зустрічаючи новий 2020 рік лише на Житомирщині зафіксовано 2 прикрих випадки. Перший стався в с. Миколаївка Ємільчинського району, де 40-ка річний місцевий житель під час святкування новорічного вечора в сільському клубі запалив салют і він різко вибухнув. Цей чоловік потрапив в реанімаційне відділення обласної лікарні з опіками обличчя, переломами черепа і кістки правого ока. Того ж дня, 1 січня 2020 року, під час запуску феєрверку в центрі Житомира на вулиці Східній 36-річний чоловік травмувався через запуск феєрверка. Під час святкування Нового року житомирянин заглянув у феєрверк, який не спрацював, і той вибухнув. Потерпілого доправили до обласної лікарні у важкому стані. У ту ж саму святкову ніч в області Марке, що в Італії, чоловік розбився на смерть, впавши з обриву. Він не розрахував сили, коли намагався спуститися, щоб загасити пожежу, яка почалася через використання святкової піротехніки. Різного ступеня тяжкості травм зазнали ще 204 особи.

Якщо ви все ж таки придбали петарди, ракети чи феєрверки або вирішили побути в місцях їх масового застосування, суворо дотримуйтесь основних правил безпеки:
-    Купуйте петарди і феєрверки тільки у спеціалізованих магазинах піротехніки. Придбана з рук піротехнічна іграшка може розірватися вже в момент підпалу, а як вона діятиме в процесі спалювання порохової суміші - взагалі не передбачиш.
-    Не підходьте близько до місця проведення феєрверку (салюту).
-    Не збирайте залишки ракет, що впали на землю, вони можуть вибухнути у вас в руках, і в жодному разі не кладіть їх до кишені, це може призвести до трагічного наслідку.
-    Кожен виріб має бути забезпечений інструкцією українською мовою, яка містить обмеження в користуванні за віком (чи можна давати в руки дітям) і правила утилізації.
-    Також в обов’язковому порядку на піротехнічному виробі повинні бути нанесені знак відповідності технічним регламентам та ідентифікаційний номер призначеного органу з оцінки відповідності, що провів процедуру оцінки відповідності піротехнічного виробу (№ 071 чи 072 або інший).
-    Переконайтеся, що термін їх придатності не закінчився. Багато нешкідливих «хлопавок» після довготривалого зберігання стають смертельно небезпечними.
-    Бавлячись з вже купленою піротехнікою, не намагайтеся дізнатися, що у «ракети» всередині.
-    Минайте стороною піротехніку з дефектами. Якщо корпус тріснув, роздувся або видно, що виріб намок, навіть близько до нього не підходьте. Подивіться, чи немає на поверхні «ракети» сірого або чорного нальоту. У будь-який момент вона може спалахнути від тертя.
-    Якщо запальний шнур коротший ніж два сантиметри або зламаний, то після запуску ви не встигнете відбігти на безпечну відстань.
-    Піротехніку не можна зберігати без упаковки, в якій вона продавалась. А вже тим більше не носіть її в кишенях – суміш, яка містить порох, може від тертя вибухнути, а ви перетворитеся на живий факел.
-    Не лягайте спати відразу, якщо спалили у квартирі кілька бенгальських вогнів. Після цих забав у повітрі залишається мало кисню, натомість воно насичується шкідливими продуктами горіння. Тому після забав з вогнем обов’язково провітріть приміщення.
-    Не пускайте ракети біля будівель, а тим більше всередині них. «Снаряд» калібру 30 мм здатний при влучному потраплянні повністю знищити будівлю середніх розмірів або випалити квартиру.
-    Салют – штука також запальна. Температура крапель магнієвих сполук, що утворюється при горінні, сягає 3000 градусів.
-    До будь-якого піротехнічного виробу не можна підходити раніше, ніж через дві хвилини після закінчення його роботи. А до багатозарядних краще не підходити ще довше. До речі, якщо у пристрої закладено більш ніж 90 зарядів, купувати його не радимо. Це вже професійне устаткування. У невмілих руках воно може виявитися дуже небезпечним.
-    Піротехніку, яка спрацювала, гасіть, дотримуючись усіх можливих застережних заходів, у тому числі нанесених на її упаковці.
-    У жодному разі не знищуйте непридатні петарди в багатті або в печі. Загальноприйнятий спосіб утилізації піротехніки такий: залийте її водою на дві години і лише після цього викиньте разом із звичайним сміттям!

Лише дотримуючись цих правил, ви зможете уникнути травм та інших неприємних пригод, зберегти власне здоров’я й життя, водночас не наражаючи на небезпеку оточуючих. Тож зробіть усе, що залежить від вас, тим самим не допустивши ймовірного лиха!

У разі потреби телефонуйте на екстрений номер Служби порятунку – «101».

 

Богдан ХОТЯН,

Начальник  Баранівського РС
ДСНС України у Житомирській області
підполковник служби цивільного захисту                        

 

  • m1607582247_1545995849_two_column_mcnusahs
  • m9gxgqRGkwzbp3fo9w6Gn
  • mthumb__960x540_0_0_crop5a422a108a7ac
  • munnamed

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com